Bepanthol Cilt Bakım Kremi ve Yüz Nemlendirici Çeşitleri

Bepanthol Krem

Benimde favori cilt bakım ürünlerimden biri olan bepanthol krem, günümüzün en popüler nemlendiricisi haline gelmiş durumda. Bizde bunun üzerine bepanthol krem çeşitlerini ve bunların içeriği hakkında bir derleme yapmak istedik.

Bepanthol krem nasıl kullanılır? faydaları nelerdir? Yüze sürülür mü? Bepanthol kremi hangi ciltlerin kullanması daha doğru olur? Bepanthol krem el ve yüz bakımı için faydaları nelerdir? Bu sorular ününü duyduğumuz ve hatta bizzat deneyimlediğim bu krem hakkında çokça sorulan sorular haline geldi. Dilerseniz anlatımımıza ilk olarak bu sorulardan başlayalım.

Bepanthol Krem Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir? Bepanthol Kremi Hangi Ciltler Kullanmalıdır? 

Kesik, sıyrık, yanık ve pişik gibi cildin tahriş olma durumlarında bepanthol kremin onarıcı ve cildi besleyici bir özelliği vardır. Uzun süre yatan hastalarda yatak izi dediğimiz ciltte bir takım tahrişler meydana gelir. Bu yara izleri içinde bepanthol krem, cildin onarılmasında ve ağrının daha hızlı azalmasında büyük rol oynar.

Bepanthol krem, besleyici ve yenileyici özellikleri dışında aynı zamanda da etkili bir nemlendiricidir. Bu yüzdende genelde kuru ciltlerin gözdesi haline gelmiştir. Yan etkisi olmayan bir ürün olduğu için bebek pişiklerinde de özellikle bepanthol tercih edilir. Bepanthol krem, cildin günlük bakımı içinde ideal bir secindir. Çünkü cildin yapısına göre bepanthol’de bir dizine krem mevcuttur. Kışın cilt bakımı, sonbaharda cilt bakımı, yazın cilt bakımı, kuru ve çatlamış cilt bakımı gibi doğal koruyucu özellik taşıyan bu kremin cildin yapısına göre birçok çeşidi varır. 

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi 

Genelde topuk, diz ve dirsekler için kullanılır. Bepanthol onarıcı bakım merhemi, ciltteki kuruluk nedeniyle tahriş olan çok kuru cilt bölgeleri için yoğun nemlendirici özelliklere sahiptir. Topuk, diz ve dirsekler vücudumuzun diğer bölgelerine oranla dış ortamlarla daha fazla temas halindedir. Bu nedenle dış ortamla sürtünmelere daha fazla maruz kalır. Dış ortamla olan bu devamlı sürtünme sebebiyle ciltte kuruluk bu kuruluğa bağlı olarak da çatlaklar ve buna benzer birtakım tahriş edici etkiler gözlemlenir. Cildin bu bölgelerinin korunması ve kuru cilt problemlerinin beraberinde getirdiği tahrişlerle hiç karşılaşmamak için nemlendirici kullanmak günlük yaşamın bir parçası haline gelmelidir. Tabi kullanılan nemlendiricinin kalitesini ve doğallığını da göz ardı etmeden bu bakımı rutin haline getirmemizde de fayda var.

Cilt bakımsızsa ve kuruluk tarzı cilt problemleriyle artık burun buruna kalmışsak, cildin kaybettiği nemi geri kazandırmak için yoğun ve düzenli bir şekilde nemlendirmek gerekir. Bu içinse bepanthol onarıcı bakım merhemi, en kuru cilt bölgelerini bile derinlemesine nemlendirir ve bununla beraber güvenli yan etkisiz bir koruma sağlar. Bu krem, eczanelerden ve diğer satış yerlerinden 30 gr 35 TL’ye 50 gr ise 50 TL’ye tedarik edilebilir.

Bepanjel Yara İyileştirici Jel

Bepanjel yara iyileştirici jel, ciltteki kesikler, çatlaklar, sıyrıklar, yanıklar, güneş yanıkları ve küçük çaplı yaraların onarılması için özel olarak geliştirilmiş bir jeldir. Bepanthol‘un bu ürününde hidrojen ciltte batma hissi oluşturmadan serinletici yapısı sayesinde hızlı etki göstererek ağrıyı yatıştırır. Tabi bepanjel‘in kullanıldığı yara çok nemli ya da kuru olmamalıdır. Bir hidrojen olan bepanthol‘un bu ürünü, yara bölgesinde bulunan fazla sıvıyı emerken aynı zamanda da nemli bir ortam oluşturmak için yarayı kapatır ve iyileşme süresini hızlandırır. Bepanjel, bu özelliği sayesinde nem oranını düzenleyen akıllı bir hidrojen görevi üstlenir. Bu sayede optimum nemlendirme seviyesi, yaranın en iyi şekilde iyileşmesine yarımcı olur.

Bepanjel, içerdiği zengin ve doğal donanımıyla kesik ve yanık izi gibi yaraların iz oluşturma riskini de azaltır. Yara çevresinde düşük ph sağlar ve mikro ortamın düzenlenmesinde de büyük rol oynar. Ayrıca tüm bunların yanı sıra oluşturmuş olduğu jel tabaka enfeksiyonların önlenmesine de destek sağlar. Yara iyileştirici bepanjel‘in cilde uygulanması da oldukça kolaydır. Yaralı bölge dezenfekte edildikten sonra gönül rahatlığıyla gerektiği kadar kullanılabilir.

Bepanthol Baby Pişik Kremi

Bepanthol baby pişik kremi, pişiğin oluşmasına engel olma amacıyla üretilmiş bir kremdir. Ayrıca koruyucu, parfüm, paraben, SLS içermeyen nefes aldıran yapısıyla bebeklerin cildini esnek, nemli, yumuşacık ve pürüzsüz kalmasına destek olan tamamen doğal bir bepanthol merhemdir. Bu ürün, eczanelerden ve diğer satış merkezlerinden 30 gr 35 TL’ye, 50 gr 50TL’ye ve 100 gr 80 TL’ye tedarik edilebilmektedir. 

Anne karnında bebeğin cildini tehdit eden herhangi bir alerjik ve diğer hastalıklar meydana gelmemişse bebekler dünyaya kusursuz bir ciltle gelirler. Ancak bu seferde bebeğin kıyafeti ve bezi gibi birçok dış faktör nedeniyle ciltlerinde pişik adını verdiğimiz kızarıklıklar meydana gelir. Bebekler özelliklede ilk aylarda oldukça hassas bir bir cilde sahiptir. Bepanthol baby pişik kremi, bebeklerin cildini pişik gibi tahriş edici faktörlere karşı korumak için bepanthol‘un geliştirmiş olduğu bir merhemdir. Herhangi bir kimyasal ürün içermeyen bepanthol baby pişik merhemi, her kullanımdan itibaren ciltte koruma bariyerleri oluşturur. 

Bepanthol Anti-Scar Jel

Bepanthol Anti-Scar jel, içeriğindeki provitamin B5, ciltteki suyu tutar ve cildin nem dengesini korumada büyük rol oynar. Anti-Scar jel masaj topu ile 110 TL’den satışa sunulur. Bu jelin inovatif formülü sayesinde ameliyat ve yaralanmalardan sonra oluşabilecek yara izlerini giderir ve zaten bu izleri önlemeye yardımcı olmak için özel geliştirilmiştir. Eğer herhangi bir kaza sonucu yara cildin derin tabakalarını etkilediyse ciltte iz oluşumu riski vardır. Ancak Bepanthol Anti-Scar jel gibi doğru desteklerle son görünüşündeki en iyi hale getirilebilir.

Bepanthol Ati-Scar jel kullanımında bir ay gibi bir süredir kapalı olan yaralar söz konusudur. Yaranın tamamen kapalı olması çok öneli. Bepanthol Anti-Scar jel acık yara üzerine kullanılabilecek bir ürün değildir. Bu ürünün asıl misyonu, yara izlerini ortadan kaldırarak kişiye daha sağlıklı bir cilt görünümü sunmaktır. Bu jel kullanılırken öncesinde eller yıkanır ve yara izi olan kısım hassas olduğu için çok baskı uygulamadan dairesel hareketlerle yara izine uygulanır. Bu işlem en az iki ay boyunca günde iki kez tekrarlanmalıdır. BU ÜRÜN AÇIK YARALARDA, MUKOZADA, GÖZ ÇEVRESİNDE KULLANILMAZ. Ayrıca içerisindeki herhangi bir birleşene karşıda alerjiniz varsa bu ürünü kesinlikle kullanmamanız gerekiyor.

Bepanthol Yüz Nemlendirici Modelleri ve Fiyatları

Bepanthol yüz nemlendirici kremler kuru ciltlerde, pürüzlü hassas ciltlerde nem dengesini sağlar. Bu sebeple hassas ciltlerin genelde tercihi bepanthol yüz nemlendiricilerden yana. Yan etkisi bulunmayan tamamen doğal yapısı sayesinde cildi yeniler ve cilde canlılık katar. Bepanthol yüz nemlendiricileri, tüm bunların yanı sıra hassas ciltler için besleyici ve onarıcı bir özellikte de tasarlanmıştır. Bepanthol’un bu hassasiyeti kullanıcılar tarafından da olumlu sonuçlarla desteklendiği için bu marka ürünleri ile hedeflediği sonuca ulaşmıştır, diyebiliriz.

Bepanthol Yüz Bakım Kremi

Bepanthol yüz bakım kremi, provitamin B5 formülü sayesinde cildi derinlemesine nemlendiren bir özelliğe sahiptir. Cildin sahip olduğu bariyeri korumakla beraber cildin esnek ve nemli olmasını sağlar. Bepanthol yüz bakım kremi, içerdiği A,C,E vitaminleri ve lipozom sayesinde yüzün ihtiyacı olan nem desteğini derinlemesine sağlar. Bepanthol’un bu kremi günlük cilt bakımına uygun olduğu için en çok tercih edilen nemlendirici yüz bakım kremleri arasında yerini alır. Su bazlı hızlı emilen yapısıyla yüzde yağlı görünün bırakmamakla beraber cildi gün boyu canlı tutar. Bu krem 75 ml. 100 TL üzerinden tedarik edilebilir.

Aktif lipid taşıyıcısı lipozom içerdiği A,C,E vitaminleri cildin katmanlarına nüfuz ederek daha hızlı emilmesini sağlar. Hemen hemen hepimizin yüzünde zamanla oluşan ince çizgilerin oluşumuna engel olur. Bepanthol yüz bakım kreminin içerisinde bulunan bu formül, cildi nemlendirirken aynı zamanda da cildin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Yine bepanthol’un bu kreminde A,C,E vitaminlerinin bulunduğundan bahsetmiştik. A vitamini, cilde canlılık katmakla birlikte cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır ve ciltteki kolejen üretiminin hızlanmasını sağlar. C vitamini ise güneş ışınlarının sebep olduğu serbest radikallere karşı etkilidir. Aynı C vitamini gibi E vitamini de zararlı güneş ışınlarına karşı savunma mekanizması oluşturmanın yanı sıra cildi koruyarak yenilenmesine neden olur. İçerdiği bu zenginlik nedenle bepanthol’un bu kremi sadece yüz için değil, eler içinde günlük nemlendirici olarak kullanılabilir. 

Bepanthol Derma Nemlendirici Güneş Koruyuculu Günlük Yüz Bakım Kremi

Bepanthol yüz ve el kremi gibi bu nemlendiricide cildin alt tabakalarına kadar nüfuz eder ve uzun sureli etkili bir şekilde cildi besler. Bu bepanthol nemlendiricinin 50 ml 100 TL üzerinden piyasalarda yerini alır. Bu kremde yine bepanthol yüz bakım kremi gibi cildi UVA/UVB güneş ışınlarına karşı koruma sağlar.

Optimum cilt bariyer bütünlüğünü destekler özellikte geliştirilmiştir. Aynı zamanda cilt kuruluğuyla da mücadele ederek ciltteki kuruluğun kaynağına kadar iner ve cilde canlılık katar. Provitamin B5 ve Niasinamid, cildi içten dışa doğru katman katman besleyerek kalıcı bir nemlendirmeyle gönülleri fetheden bir bepanthol yüz nemlendirici çeşitleri arasında yer alır.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi ve Günlük Nemlendirici

Bepanthol, pürüzlü ciltler için istenilen sonucu kısa zamanda büyük bir fark yaratarak kişiye sunar. Cilt bakım kremleri, nemlendirici kremleri, el kremleri, egzama ve çatlaklar için kremleriyle ön plana gelmiş bir merhem markasıdır. Bu ürün Türkiye’de oldukça ilgi görmekle beraber memnuniyet açısından da tatmin seviyesine ulaşmıştır. Yine bepanthol ürünleri arasında yer alan bepanthol derma temel nemlendiricide oldukça ilgi gören kremleri arasındadır. Peki, bepanthol derma temel nemlendiricinin ciltteki etkileri nelerdir?

Bepanthol Derma Temel Nemlendirici

Bepanthol derma temel nemlendirici, uzmanların onayladığı birleşenlerin özel kombinasyonuyla geliştirilmiştir. Bepanthol derma temel nemlendirici losyon, provitamin B5 bakım kompleksi cilt kuruluğu semptomlarını anında hafifletir ve kuruluğun kaynağına inerek uzun vadede cilde kalıcı nemlendirme sağlar. Bu losyon kuru ve hassas ciltler için günlük kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Bepanthol derma temel nemlendirici losyonunu 200 ml 100 TL  ve 400 ml 170 TL’ye tüm kozmetik satış mağazalarından bulmak mümkün.

Bepanthol derma temel nemlendirici losyonun içerisinde bulunan gliserin su moleküllerine bağlanır ve cilt içinde tutan uzun süreli nemlendirme sağlar. Bu losyon cildi destekleyen shea yağı, argan yağı ve skualen cildin doğal lipidlerinin yerine geçer. Bu ürün her gün tüm vücuda ihtiyaç duyulduğu kadar güvenle uygulanabilir.

Bepanthol Derma Yoğun Nemlendirici Gece Bakım

Bepanthol derma yoğun nemlendirici gece bakım cilde pürüzsüzlük ve yumuşak bir doku kazandırmak üzere geliştirilmiştir. Çok kuru ciltler için tasarlanmış olan bu gece bakım kremi, içerdiği yüksek miktardaki lipid sayesinde ciltteki kuruluğun tekrarlanmasını önler. Bepanthol derma yoğun nemlendirici gece bakım kremi, eşsiz formülasyonu sayesinde kuru ciltlerde anında bir rahatlama sağlar. Dermatolojik olarak test edilmiş olan bu ürün kozmetik dünyada 50 ml 100 TL civarında satışa sunulur.

Bepanthol derma yoğun nemlendirici gece bakım kremi kullanılırken iyi bir sonuç için cildin temiz olması çok önemli. Kremi sürmeden önce cildin dezenfektan edilmesi gerekiyor. Bunun içinde yine aynı markanın bir ürünü olan bepanthol derma arındırıcı ve canlandırıcı yüz temizleme jelini kullanabilirsiniz.

Bepanthol Derma Arındırıcı ve Canlandırıcı Yüz Temizleme Jeli

Bepanthol Derma arındırıcı ve canlandırıcı yüz temizleme jeli, cildi kurutmadan arındırmak için özel olarak geliştirilmiştir. Bu jel piyasaya 200 ml 70 TL’den sunulmaktadır. Bu ürün sabun içermeyen formülü ile cildi kurutmadan temizlemek, arındırmak ve rahatlatmak için tasarlanmış bir jeldir. Aynı zamanda cildin doğal nem seviyesini korur ve cildi tahriş etmeden pürüzsüz bir görünüm sağlar. Ayrıca sabun içermeyen bu özelliğiyle cildin doğal nem oranını korumanın yanı sıra kirleri ve fazla yağları da cilde zarar vermeden temizler.

Bepanthol derma arındırıcı ve canlandırıcı yüz temizleme jeli,  cilt su ile hafif ıslatıldıktan sonra uygulanır. Islatılmış cilde bu jel dairesel hareketlerle hafif hafif masaj yapılarak sürülür ve sonrasında bol su ile durulanır. Bu işlemin ardından dileyenler nemlendirici ve besleyici güneş koruyucu yüz bakım kremini kullanabilir.

Bepanthol Dudak Bakım Kremi

Bepanthol dudak bakım kremi, kurumuş ve çatlamış dudaklar için geliştirilmiş bir kremdir. Dudakların yalnızca yazın ve kışın çatlamasıyla ilgili yanlış bir algı var. Dudakların her zaman bakıma ihtiyacı vardır ve bakımsız kalmış dudaklarda cildin kuruması nedeniyle çatlaklar meydana gelir.

 

Bepantol dudak bakım kremi, dudak bakımı için ideal bir secim olacaktır. Çünkü bu krem içerdiği provitamin B5 ve E vitaminiyle kuruyan ve çatlayan dudakları onararak nem seviyesini dengeler. Dudakların yumuşak ve pürüzsüz görünümünü geri kazandıran bu krem 7,5 ml 30 TL’den eczanelerden temin edilebilir.

Bepanthol Lipstick Güneş koruyucu Dudak Bakım Krem

Bepanthol lipstick güneş koruyucu dudak bakım kremi, dudakları UVA ve UVB ışınlarına karşı korur. İçerdiği SPF 30 ile güneşe karşı ciddi bir savunma mekanizması oluşturmakla kalmaz provitamin B5, balmumu ve E vitamini formülü ile de çatlamış dudakları nemlendirir.

Dermatolojik olarak onaylanmış bepanthol lipstick güneş koruyucu dudak bakım kremi, 4,5 gr. 30 TL’den temin edilebilir. Bu krem dudakların nem düzeyini dengeleyerek daha sağlıklı bir görünüm sunar. Kısa sürede dudak çatlaklarını yok etmek için ve dudaklarda kalıcı bir koruma sağlamak için en çok tercih edilen kremler arasında yerini alır.

Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem

Bepanthol sensiderm kaşıntı giderici krem, kortizon içermez ve egzamaya bağlı lezyon bulunan bölgelerde kullanılır. Egzamanın sebep olduğu kaşıntıları rahatlatmaya yardımcı olmakla beraber içerdiği lamellar lipidler sayesinde zarar görmüş cilt bariyerlerini onarır. AÇIK YARALARDA KULLANIMA UYGUN OLMAYAN bu krem, 20 g. 40 TL ve 50 g. 75 TL’den temin edilebilir.

Klinik olarak test edilen bepanthol sensiderm kaşındı giderici krem, koruyucu ve parfüm içermez. Bu sebeple de gönül rahatlığıyla bebeklerde de kullanılabilir.

Bepanthol SensiDaily Vücut Kremi

Bepanthol SensiDaily vücut kremi, prebiyotikli günlük vücut kremidir. Bu krem, bebeklikten itibaren kullanılabilen çok kuru veya atopik ciltler için özel tasarlanmıştır. Bepanthol SensiDaily vücut kremi, 150 ml. 85 TL ve 400 ml. 170 TL’den temin edilebilir.

Cildin koruyucusu olan mikroflorayı, prebiyotik içeriği ile destekleyerek tekrarlayan yoğun kuruluğu ve kaşıntıyı daha başlamadan önler. Bu vücut kremi içerdiği sheabutter, seabuckthorn yağı, zeytinyağı, B3 ve gliserin sayesinde ciltte inanılmaz bir koruma sağlar. Ayrıca koruyucu, parfüm, paraben, SLS ve renklendirici içermediği için çocuklarında kullanmasında bir sakınca gözlemlenmemektedir. 

Bepanthol el ve yüz kremiyle beraber tüm cilt bakım ürünlerini siz okurlarımız için fiyatları ve kullanım koşullarıyla birlikte bu yazımızda bir araya getirdik. Umarız, hazırlamış olduğumuz ve benimde favorilerimden biri olan bepanthol cilt bakım kremi ile ilgi bu yazımız, sorularınıza bir nebzede olsa cevap olabilmiştir. Bir başka anlatımda ve başka konu başlıklarında tekrardan buluşmak dileğiyle, mutlu ve sağlıcakla kalın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.