Göbek Eritme Diyeti ve Göbek Eritme Yöntemleri

27.05.2022
2.266
A+
A-

Göbek Eritme

Göbek eritme diyeti ve göbek eritme kürü gibi bir takım göbek eritme yöntemleriyle hemen hemen hepimiz yakından ilgileniyoruz. Ancak önemli olan tüm bu yöntemleri araştırırken vücudumuza uygun diyeti bulabilmek ve gerekten vücudumuzun ihtiyacı olan göbek eritme kürlerini düzenli olarak uygulayabilmektir. Aksi durumda bir takım yanlış kür ve diyetlerle sağlığımıza zarar verebiliriz. Bu sebeple bizlerde bugünkü konumuzu göbek eritme yöntemleri üzerine derledik ve yine sizler için bu konudaki merak edilen birçok soruyu da başlık başlık inceledik.

Göbek Eritme Yöntemleri

Hepimizde az ya da çok bir miktar yağ bulunur. Hatta dümdüz gözüken ideal bir karna sahip olanlarda bile. Bu çok normal ama bel çevresindeki fazla yağlanmalar sağlığımızı diğer tür yağlardan daha fazla etkiler. Ancak fazla kilolu olmakta her zaman bizim sağlıksız olduğumuz manasını taşımaz. Aynı şekilde fit bir vücuda sahip olmakta her zaman için çok sağlıklı olduğumuzu göstermez. Kilolu olup sağlıklı olan birçok insan oluğu gibi zayıf olup metabolizma sorunlarıyla karşı karşıya kalan insanlarda vardır. Bu sebeple bizim amacımız sadece zayıflamak değil, sağlıklı zayıflamak olmalıdır. Bu yüzden sağlığımıza zarar vermeyecek göbek eritme yöntemlerini denemek bizim için daha avantajlı olacaktır.

Zayıflamak için birçok diyet çeşidini hayatımızın rutin bir parçası haline getirip belli bir kilo verdikten sonra düzenli beslenmeyi ve sporu tekrar bırakarak vücudumuzdaki gizli yağlanmaları unutabiliyoruz. Sağlığımız için asıl tehdit unsuru olan gizli yağlanmalar tansiyon gibi birçok kronik hastalığa davetiye çıkaran yağlardır. Diyete başlarken birçoğumuzun yaptığı hata sadece deri altı yağları eriterek gizli yağlanmaları göz ardı etmektir. Özellikle de hareketsiz bir yaşam gizli yağlanmayı destekler ve daha orta yaşlarda bir takım kronik hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Bu sebeple de spor hayatımızın vazgeçilmez bir parçası bir haline gelmelidir.

Göbek Eriten Diyet

Göbek eriten diyetle amaç asıl canavar olan göbekteki gizli yağlanmaları yok etmek olmalıdır. Bizler sadece deri altı yağlanmaları eriterek diyeti ve sporu bıraktığımız zaman hem gizli yağlar vücudumuzda kalmaya devam ediyor hem de kısa sürede verdiğimiz kiloyu misliyle geri alıyoruz. Bu yağlanmalar sağlığımız için tehlikeli olmakla birlikte vücuttan atılması da en zor olan yağlardır. Bu sebeple kısa sürede diyet bırakılmamalı, bol sıvı tüketimi ve düzenli spor günlük rutinlerimiz arasında yerini almalıdır.

Yağlanmaların bir kısmı derinin tam altındayken bir kısmı da daha derinde karaciğer, kalp ve akciğer gibi organların etrafındadır. Bu tür yağlanmalara iç organ yağlanmaları veya gizli yağlanmalar denir. Bu yağlanmalar zayıf insanlar için bile çok tehlikelidir. Tabi iç organlarda da yağlanmalara ihtiyacımız var. Çünkü organlarımızı adeta bir yastık gibi sararak korur. Ama bu yağlanmanın minimum düzeyde olanı makbuldür. Aksi durumda kalp hastalıklarına, yüksek tansiyona ve dahası bazı kanser türlerine bile yol açabilir.

Göbek Eritme Diyeti

Göbek eritme diyetinde hemen hemen hepimiz zorlanırız. Özellikle de yapı olarak orantısız kilo alıp verenler için göbek eritme işlemleri çok uzun sürer. Göbek eritmek için vücudumuza uygun diyet ve göbek eritme hareketleri düzenli olarak yapılmalıdır. Göbek çevresi ölçüldüğünde kadınlarda 88 cm erkeklerde 102 cm üzeri ise bu kişiler için göbek eritme diyeti artık şart demektir. Peki, göbek eritme yöntemlerinden biri olan sadece sıvı tüketimiyle yapılan etkili bir diyet var mı?

Meyve Suyu ve Çaylardan Oluşan Diyet

Göbek eritme diyetlerinden biri olan gün boyu sadece sıvı tüketimi ile kısa sürede kilo vermek mümkün. Ancak sadece sıvı tüketimiyle yapılan diyetlerde dikkat etmek gerekiyor. Bu diyet kronik hastalar için doktor onayı isteyen bir yöntem. Ayrıca 2 gün aralıkla uygulanması gerekiyor. Tabi bu diyete verilen 2 günlük arada spor ve düzenli beslenme ihmal edilmemeli. Bu aralıklarda günde ince bir dilim ekmek tüketilmeli oda kahvaltı eşliğinde yapılmalıdır. Diğer öğünlerde ise ekmeksiz bir tabak sebze yemeği ideal olacaktır. Ayrıca uyku saatlerinin de düzenli olması çok önemli. Bu diyetten karlı çıkanlar güne erken başlayanlar olacaktır.

Sadece sıvı tüketimiyle yapılan bu diyet 2 günde bir uygulanma şartıyla organik meyve suyu ve çaylardan oluşuyor. Sıvı detoks işlemi gören bu göbek eriten diyet aynı zamanda kişinin enerjisini de artırıyor. Göbek eriten bu diyet için erken kalkılmalı ve sabah 8’de bir su bardağı limonlu ılık su tüketilmelidir. Bu işlemden 1-2 saat sonra bir su bardağı ılık suyun içine elma veya portakal suyu eklenerek içilir. Öğlen vakti bir fincan yeşil çay tüketilerek yine aynı şekilde 1 saat sonra bir su bardağı soğuk suya havuç suyu ekleyerek tüketilir. Saat 3 gibi ise kişi sevdiği bir fincan sıcak çayla kendini ödüllendirebilir. Akşama yaklaşırken saat 5 gibi yine kişinin tercihine kalmış herhangi bir meyvenin suyu çıkartılarak bir su bardağı tüketilir. 1-2 saat sonra bir fincan yeşil çayla devam edilir ve akşam 9’da bir su bardağı greyfurtlu su içilir. Son olarak saat 10-11 gibi sabah diyete başladığınız gibi bir su bardağı ılık suyun içine yarım limon suyu ekleyerek tüketilmelidir.

Ertesi gün yukarıda da bahsettiğimiz gibi ekmeğin ince bir dilim olması şartıyla sadece kahvaltıda tüketin. Kalan öğünlerde ise sebze yemeklerine ve salataya ağırlık verin. İki gün sonra yine sadece çay ve meyve sularıyla oluşan göbek eriten diyeti uygulamaya devam edebilirsiniz.

Göbek Eritme Kürü

Özelikle göbekteki yağlar üzerinde etkili olan bu göbek eritme kürü için 4 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı zerdeçal, 2 çay kaşığı toz acı biber, yarım çay kaşığı karabiber ve yarım limon yeterli olacaktır. Yoğurt doğal olursa daha iyi olacaktır. Ancak şart değil, evinizde bulunan devamlı tükettiğiniz yoğurt hazır ise onu da kullanabilirsiniz. Bu göbek eritme kürünün faydasını görebilmek için 7’den sonra bir şey yemeden ve yatmadan önce sadece bu kürü tüketmeniz gerekiyor. Ayrıca bu göbek eritme kürü sizi şişkinlik, kabızlık ve ödem gibi rahatsızlıklardan da kısa surede kurtaracaktır.

Bugün siz okurlarımızla göbek eritme, göbek eritme diyeti ve göbek eritme kürü üzerine bazı tarifleri ve bu tarifleri uygularken dikkat etmeniz gerekenleri sizlerle buluşturduk. Umarım derlemiş olduğumuz bu göbek eritme yöntemleri hayatınızın rutini haline gelecek kadar sizleri memnun eder. Siz memnun olursanız bizlerde memnun oluruz diyerekten bir başka anlatımımızda buluşmak üzere, hoşça kalın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.