İğneli Lazer, İğneli Lazer Epilasyon Cihazları ve İğneli Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

30.10.2019
134
A+
A-

İğneli Lazer

İğneli epilasyon tekniğinin tıptaki adı elektroliz olarak bilinmektedir. Bu tekniğin yüz yılı aşkın bir geçmişi bulunmaktadır. Günümüzde, %100 etkili olan, en sağlıklı ve kalıcı metotlardan birisidir. İğneli epilasyon işleminde o bölgedeki tüy köklerinin yoğunluğuna ve genişliğine göre tam ayarlı problemler belirlenmektedir. Bu sayede, tüy köklerine verilen oldukça küçük elektrik akımlarıyla birlikte o bölgedeki tüm hücrelerin bu işlemden zarar görmesi sağlanmaktadır. Bu işlem sonucunda verilen zararın hiçbir şekilde geri dönüşümü olmaz. Bir başka deyişle, iğneli epilasyon tekniği, oldukça kalıcı bir çözüm sunmaktadır. İğneli epilasyon tekniğinin oldukça faydalı olmasından dolayı sürekli olarak yeni teknolojiler üretilmektedir.

İğneli lazer; kılların tamamen yok edilmesine verilen isimdir. İğneli lazerden oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. İğneli lazer işleminde en iyi sonuç alınan süreç, anajen evresi olarak bilinmektedir. Anajen evresi, kılların cımbızla tutulabilecek uzunluğa geldiği evredir. Bu sebeple, bu evrede yapılan iğneli lazer işlemi, en iyi sonucu vermektedir. Kuru bir cilde sahip olanlar ve iğneli lazer işlemi yaptırmayı düşünenler; bu işlemden önce mutlaka o bölgeye peeling yapmalıdırlar. Peeling sayesinde iğneli lazer işlemi çok daha acısız olacaktır.

İğneli lazer işleminde mutlaka tek kullanımlık iğneler tercih edilmelidir. Metale karşı alerjisi olanların altın veya gümüş iğneler kullanması tavsiye edilmektedir.

Epilasyon İğnesi

İğneli epilasyonda kıl köküne elektrik akımı verebilmek için paslanmaz çelikten imal edilen oldukça ince iğneler kullanılmaktadır. Epilasyon iğneleri, kalınlıklarına göre numaralı olarak üretilmektedir. İğne kalınlığının bilhassa kıl kalınlığıyla doğru orantılı olması gerekir. İğnenin kıldan daha kalın olduğu durumlarda kıl kılınfına zorlanarak girmektedir. Bu sebepten dolayı, deride birtakım hasarların meydana gelmesi mümkündür.

Epilayon uzmanının kıl kalınlığına uygun numarada iğne seçmesi şarttır. Epilasyon iğnelerinin uçları, kıl kılıfının delinme ihtimalini azaltmak amacıyla yuvarlak hale getirilmiştir. Epilasyon iğneleri, oldukça ince olmalarından dolayı çabuk eğilirler. Bu sebepten dolayı, epilasyon iğnelerinin dikkatli bir şekilde kullanılması gereklidir.

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon; oldukça faydalı bir uygulamadır. Bilhassa yeni üretilen sistem sayesinde tüy köküne verilen zararın doktor kontrolünde olması için yeni elektroliz tedavi şekli piyasaya sürülmüştür.

 

Yeni sistem sayesinde tüy köklerinin olduğu bölgeye nokta atışı işlemler yapılmaktadır. Müsait olan elektrik akımı hastaya verilmektedir. Bu sistemde, hastanın güvenliği daima ön plandadır. Bilgisayarlı iğneli epilasyon tedavisi, henüz çok yaygın değildir. Bu yüzden, Türkiye’deki her tedavi merkezinde uygulanmaz. Türkiye’de yapılan iğneli epilasyon tedavileri; bilhassa ince, sarı ve beyaz kıl kökleri üzerinde fazlaca etkili olmaktadır. İğneli epilasyon işleminin uzman bir doktor tarafından steril bir ortamda yapılması şarttır.

İğneli Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İğneli lazer epilasyon uygulanacak bölge ilk olarak bolca suyla temizlenmelidir. Temizlenme işleminin bitmesinin ardından gerekli yoğunluktaki alkolle beraber bölgeye tampon uygulanır. Epilasyon işlemi için yeterli miktarda ehil olacaktır. İğneli lazer epilasyon işlemi sırasında hastada hiçbir şekilde acı veya ağrı meydana gelmez.

Hastanın sadece bir miktar ısı hissetmesi doğaldır. İğneli lazer epilasyonda kullanılacak olan iğnelerin kesinlikle steril ve kişiye özgü olması gerekmektedir. Epilasyon iğnesi; deriye paralel bir pozisyonda kıl köküne kadar sokulmaktadır. Ardından, elektrik akımı verilmeye başlanmaktadır. İğnenin kıl kökünde çıkartılmasından önce elektrik akımı verilme işlemi kesilmektedir. İstenilen zararın verilmesiyle beraber kıl kökü kendiliğinden düşecektir.

İğneli Lazer Epilasyon Yaptıranlar

İğneli lazer epilasyon yaptıranlar, tedavinin bitmesinin ardından deride birtakım kabarcıkların ve küçük yaraların varlığına şahit olabilirler. Operasyon hatasız geçse bile bu tip sonuçların ortaya çıkması doğaldır.

İğneli lazer epilasyon yaptıranların hasta, yorgun ve uykusuz bir şekilde operasyona girmemesi tavsiye edilmektedir. Çünkü, bu işlem sırasında vücut alarm vermektedir. Vücudun hassasiyet seviyesi oldukça fazla olacaktır. Bir başka deyişle, sorunlu bir şekilde iğneli lazer epilasyon işlemine girenlerin acı hissetmesi olasıdır. İğneli lazer epilasyon yaptıranların tedavinin uygulanma sürecinin bitmesinin ardından sonraki günlerde deodorant, parfüm ve benzeri sıkması tavsiye edilmez. Çünkü, bu ürünler, cildin temiz hava almasının önüne geçer.

İğneli Lazer Epilasyon Cihazları

Modern iğneli lazer epilasyon cihazları sayesinde bu işlemden oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. İğneli lazer epilasyon cihazı; kalıcı tüy giderme konusunda en geleneksel ama en verimli yöntem olarak yıllardan beri insanlara hizmet etmektedir.

İğneli lazer epilasyon cihazları; teknolojinin en son geliştirip piyasaya sürdüğü daimi tüy giderme sistemiyle donatılmış cihazlardır. İğneli epilasyon cihazlarında flash ve thermoliz olmak üzere iki farklı sistem yer almaktadır. Thermoliz tekniği sayesinde oldukça etkili sonuçlar alınmaktadır. Flash sistemiyle de hem acısız hem de hızlı işlemler gerçekleştirilmektedir. İğneli lazer epilasyon cihazları; oldukça işlevsel bir kullanıma sahiptir.

En İyi İğneli Lazer Epilasyon Cihazı

En iyi iğneli lazer epilasyon cihazı; yüksek performansla çalışabilen bir cihazdır. Radyo frekans dalgaları sayesinde oldukça yüksek hızda çalışma özelliğine sahiptir. Kıl kökü faaliyetinin sona erdirilmesi adına işlemler yapılır. Yüksek frekanslı çalışma özelliği sayesinde kıl kökü papilasında birtakım tahribatlar meydana gelir.

En iyi iğneli lazer epilasyon cihazı; daha az akım ile cildin daha çok tahriş olmasının önüne geçer. Ayrıca, daha az acıyla çok daha güvenli bir şekilde işlem yapar.

İğneli Epilasyon Yüz

Yüz bölgesine iğneli epilasyon yaptırma işlemi, genel olarak üç seansta son bulmaktadır. Ancak, seans sayısı, tüylerin direncine göre farklılık gösterebilir.

Yüze yapılan iğneli epilasyon işleminin zamana yayılması tavsiye edilmektedir. Bu sayede, hem daha az acı hissedilir hem de ara ara bölgelere yapılması sayesinde yaralı bir yüzle gezilmesinin önüne geçilir. Yüzündeki tüyleri çok kalın olan kişilerin iğneli epilasyonda tüylerin direnci de artar ve doğal olarak alınan seans sayısı da artış gösterebilir.

NOT: İğneli epilasyon işlemlerini yapan kişinin uzmanlığı da işlem öncesi ve işlem sonrasında sağlıklı bir süreç geçirebilmeniz açısından oldukça önem taşımaktadır.

İğneli Epilasyon Cihazı ve Lazer Epilasyon Cihazları

İğneli epilasyon cihazları; en eski ve garantili yöntemler arasında yer almaktadır. İğneli epilasyon kullanımında üç farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler; galvanik, thermoliz ve bileşik yöntemler olarak bilinmektedir.

İğneli epilasyon cihazları sayesinde genel olarak cihazın iğnesiyle kıl köküne girilmektedir. Kıl kökü, frekans ile zarar görmektedir. Ardından, kıl, kökten çözülmektedir. Lazer epilasyon cihazları; istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sunan cihazlardır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber farklı özellikte, tipte ve fiyatta lazer epilasyon cihazları üretilmektedir. Bu cihazlar, hızlı ve kısa sürede sonuca ulaşabilecek çözümler sunar.

İğneli Lazer Epilasyon Fiyatları

İğneli lazer epilasyon işlemi için herhangi bir fiyat tarifesi bulunmaz. Bu işlemde fiyatlar; genel olarak hastanın doktor kontrolüne girmesi sonucunda belli olmaktadır. Uygulamanın yapılacağı bölgedeki kıl köklerinin yoğunluğuna ve cinsine göre kişiye farklı ödeme planları çıkartılmaktadır.

Bilhassa kıl köklerinin yoğun olduğu bölgelerde yapılacak uygulamalarda seans sayısı artacağı için fiyatların artması da doğal olacaktır. Bunun dışında, yüze yapılacak iğneli lazer epilasyon işlemlerinde farklı bir fiyat tarifesi uygulanabilir. Hastaların daha uygun fiyat yerine en kaliteli hizmet veren yeri tercih etmesi tavsiye edilmektedir.

Evet, bugün siz ciltkulis.com okurları için iğneli lazer üzerine küçük bir araştırma yaptık ve epilasyon iğnesi, iğneli epilasyon ve iğneli lazer epilasyon fiyatları hakkında yaptığımız araştırma neticesinde edindiğimiz tüm bilgileri bu içeriğimiz de bir araya getirdik. Umarız hazırlamış olduğumuz bu anlatımla konuya dair sorularınızı tatmin etmiş ve sizleri memnun edebilmişizdir. Bir sonraki ciltkulis.com konularında tekrar görüşmek üzere, mutlu ve sağlıcakla kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık