Kaş Ekimi, Kaş Estetiği ve Kaş Ekimi Yapan Yerler

18.08.2020
33
A+
A-

Kaş Ekimi

Kaş ekimi, kaşlarında dökülmeler veya herhangi bir nedenden dolayı azalmalar ile meydana gelen kaş kayıplarına uygulanan estetik operasyondur.  Kalıcı şekilde yapılan bu işlem doğuştan kaşı olmayan kişilere de uygulandığı için son derece güvenilir bir tekniktir. Kaş estetiği kişinin yüz ölçüsüne göre uygulandığından dolayı belli simetrik doğrultuda yapılır ve kişinin kendisine daha çok güvenmesi amaçlanır.

Günümüzde hemen hemen estetiğin her türlüsünün ilgi odağı haline gelmesi ve bu konuda yapılan araştırmalarında her geçen gün dahada artış göstermesi nedeniyle bizlerde bugünkü konumuzu kaş estetiği üzerine derledik. Konumuzu siz okurlarımızın taleplerine göre belirleyip yine siz okurlarımızın merak konusu olan başlıklar altında da değerlendirdik. Sizlerinde titizlikle araştırdığı o soruları kaş ekimi yapan yerler, kaş ekimi ne kadar sürer, kaş ekimi öncesi sonrası ve kaş ekimi fiyatları gibi birçok başlığı sizler için araştırdık.

Öncelikle kaş ekiminde başarılı sonuç elde etmek için uzmanlar belli bir planlama doğrultusunda hareket eder. İlk olarak kaşlar için uygun saç köklerinin alınması üzerine çalışılır. Ardından doğru yön ve doğru açı ile kaş yerine nakil işlemi uygulanır.

Kaş Estetiği

Kaş estetiği tekniğinde; vücudun ense bölgesine ait saç kökleri operasyon eşliğinde alınarak kaşların olduğu yere tıbbi cihazlar ile yerleştirilir. Yerleştirme işlemi kaşın şeklini oluşturacağı için çok dikkatli ve titiz bir şekilde doğru yöntem kullanılarak yapılır. Kaşın yerine yerleştirilen saç kökleri belli bir süre geçtikten sonra oraya uyum sağlayarak kaş şeklinde çıkmaya başlar.

Kaş ekimi operasyonu sonucu iyileşme süresi kişinin fiziki yapısına göre farklılık gösterebilir. Bu konuda doktorunuzdan bilgi alarak iyileşme sürecini daha sağlıklı geçirebilirsiniz. Ayrıca estetik operasyon sonrası evde geçireceğiniz o zaman diliminde hijyen kurallarına uymalı ve doktorunuzla devamlı iletişim halinde olmaya özen göstermelisiniz.

NOT: Normalleşme süresi dolana kadar hekim kontrolü gözardı edilmemeli.

Kaş Ekimi Yapan Yerler

Kaş ekimi yapan yerler genelde özel klinikler olduğu için bu konuda deneyimli ve bilgili doktorları talep ediniz. Çünkü bazı yerlerde yardımcı asistanlarında yapmış olduğu kaş estetiği maalesef istenilen sonucu vermiyor. Bu yüzden mutlaka doktorunuzdan daha önce yapmış olduğu kaş ekimi fotoğrafları ve deneyimleri hakkında bilgi alınız.

Kaş estetiği yaptırmayı planlayan kişi ilk olarak doktorunu araştırmalı. Kliniğin bu alandaki uzmanlarını iyi araştırıp önceden hekimler hakkında somut bilgiler toplaması ve operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin tecrübesinden emin olmasında fayda var. Aksi durumda adı bile tam olarak belli olmayan kendini özel klinik diye tanıtan mekanlarda dolandırıcı kurbanı olabilirsiniz.

Kaş Ektirme

Kaş estetiği tekniğinde kişinin ense bölgesinden alınan saç kökleri lokal anestezi altında kaş bölgesine nakil edilir. Bu operasyonda FUE yöntemi kullanılarak nakil yapılır. Bu operasyonun süresi hastadan hastaya değişiklik gösterse de genelde 1-2 saat arasında işlem tamamlanır.

Kaş ektirme işlemi tamamen ağrısız ve acısız bir işlem olduğu için operasyon sonrası kişi günlük hayatına dönebilir. Fakat yaklaşık 1 hafta boyunca kaş ekilen bölgenin herhangi bir darbe almaması çok önemli.

NOT: Kaş estetiği sonrası kaşları belli bir süre boyunca titizlikle korumak kişinin sağlığı için yine kendi sorumluluğunda olan bir detaydır.

Kaş Ekimi Yaptıranlar

Kaş ekimi yaptıranlar genellikle estetik kaygı yaşayabiliyorlar. Bu sebeple operasyon sonrası istedikleri estetik görünüme sahip olduklarında son derece mutlu oluyorlar. Tabi bu hepimizin gönülden istediği bir sonuç. Bu sonuca ulaşmak içinse yukarıda da bahsettiğimiz gibi bilindik kliniklerde tecrübeli uzmanları tercih etmek gerekiyor.

Operasyon öncesi hekimini iyi araştırmayan kişilerde ise kaşların farklı açılardan çıkmasına veya daha da kötüsü kaşlarını tamamen kaybetmesi gibi hoş olmayan durumlarla karşılaşılabiliyor. Tabi sonrasında uzman bir estetik cerrahla görüntü toparlansa da o süre zarfında kişinin psikolojik olarak kendine olan güven duygusu kıldırdığıyla kalıyor. 

Kaş estetiği kişinin estetik kaygılarını yok etmesi amacı ile yapıldığından dolayı son derece güvenilir ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Kaş ekimi yaptıranlar kaşlarını beğenmeyen, kaş şekil bozukluğu olanlar, seyrek veya doğuştan kaşı olmayan kişilerdir.

Hadisenin Kaş Ekimi

Hadisenin kaş ekimi sonrası hali çok merak edildiği için kendisi kaşlarını oldukça beğendiğini ve memnun olduğunu dile getirmişti. İmaj değişikliğine giderek kaş estetiği yaptıran Hadise kaş ektirmek isteyen  takipçilerine ve hayran kitlesine tam bir örnek olarak kaş estetiğinin ağrısız ve acısız işlem olduğunu göstermiş oldu.

Kaş ekimi konusunda ön yargıların yıkılmasına neden olan Hadise ve Ebru Şallı gibi ünlü isimler bu konunun sanıldığı kadar zor olmadığını da böylece imajları ile anlatmış oldular.

Kaş Ekimi Ebru Şanlı

Kaş ekimi Ebru Şallı içinde önemli estetik operasyonlardan biridir. Çünkü kendisi de saç köklerini kaş oluşturmak için nakil yaptırarak kalın kaş yaptırmış ve aynı zamanda kalın kaş modasına farklı bir bakış açısı getirmiştir.

Ebru Şallı FUE tekniği ile ince kaşlarını kalınlaştırmış ve kaş estetiğine yoğun ilgi oluşmasına neden olmuştur.

Kaş estetiğinde uygulanan bu nakil işlemi aynı zamanda günümüzde fazlasıyla tercih edilen bıyık ve sakal estetik görünümü için erkeklerde de uygulanabilir.

Kaş Ekimi Ne Kadar Sürer

Kaş ekimi lokal anestezi altında FUE yöntemi ile yapıldığı için kişinin kaş yapısına bağlı olarak genelde 1-2 saat sürmektedir. Yani bu sürenin uzaması ya da kısalması istenilen kaş şekliyle doğru orantılıdır da diyebiliriz.

Kaş ekimi ne kadar sürer? Kaş ekimi genelde kısa süren estetik operasyonlar arasında yer alır. Ancak bu sürenin biraz uzaması ya da beklenilenden daha kısa olması ekilen kök sayısına göre farklılık gösterebilir. Kaşlar ekildikten sonra yaklaşık 3 ay sürede çıkmaya başlar ve 8 ay gibi bir sürede ise istenilen kaş şekline ulaşılır.

Kaş Ekimi Öncesi Sonrası

Kaş ekimi öncesinde operasyonu gerçekleştirecek olan hekim ile görüşülür ve hekiminiz size uygun kaş örneğini anlatır. Kaş ekimi için kaş bölgesi belli açılardan ve tekniklerden geçilerek yüzünüze uygun olan kaş örneği oluşturulur. Ardından lokal anestezi altından kaş estetiği yapılır ve hasta taburcu edilir.

Kaş ekimi sonrasında ise dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kaşa darbe almamaktır. Bu nedenle yüz temizliği yaparken yumuşak ve nazik hareketler ile yüzünüzü yıkamaya özen göstermeniz gerekiyor.

Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş ekimi fiyatı genel olarak kaşa nakil edilen saç köküne bağlı olduğu için kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Genel anlamda kaş ekimi fiyatı ise 1 saç kökü nakli 6-7 TL olarak hesaplanıyor. Yani ortalama olarak 100 kaş kökü maliyet 600-700 TL arasında değişiklik gösteriyor.

NOT: Kaş estetiği yapılan yerde fiyattan daha çok yapılan işlem ön planda tutuluyor ise orası son derece güvenilir bir yerdir diyebiliriz.

Kaş ekimi, Kaş ekimi yapan yerler, kaş ekimi yaptıranlar ve kaş ekimi fiyatları hakkında yaptığımız araştırmalar neticesinde edindiğimiz bilgileri bu yazımızda siz okurlarımız için dilimiz döndüğünce paylaşmaya çalıştık. Umarız, sizler içinde tatmin edici bir anlatım dizayn edebilmişizdir. Bir sonraki konumuzda tekrar görüşmek ümidiyle, hoşça kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık