Kaş Makyajı, Kaş Doldurma, Kaş Kalemi ve Önerileri

20.11.2018
74
A+
A-
Kaş Makyajı, Kaş Doldurma, Kaş Kalemi ve Önerileri

Kaş Kalemleri

Kaşları istenilen şekle sokmanın veya kalınlaştırmanın günümüz kozmetik dünyasında birçok yolu var. Bu yöntemlerden en eskisi olanı ve günümüzde de hayla popülerliğini koruyarak en yaygın olanı ise kaş kalemleridir. Ancak birçoğumuz kaşlarımız için en uygun kaş kalemini seçerken ne yazık ki problem yaşıyoruz. Daha doğrusu kaşlarımız için en doğru kaş kalemini ve renk tonlarını bilmiyoruz. Bu sebepten de kaşın doğal görünümünü bozarak, yapay bir görünümle karşı karşıya kalmakta kaçınılmaz oluyor. Sizler için hazırlamış bulunduğumuz bu anlatımda adım adım ilerleye bilmek ve her zaman her anlatımımızda da hedeflediğimiz gibi konumuzu daha anlaşılır bir üslupta kaleme almak için ilk olarak birçoğumuzun genelde yanlış tercih ettiği kaş kalemlerini ele almak isteriz.

Doğru kaş kalemi nasıl seçilir? Kaşları şekillendirmek için kaş kalemi seçimi yaparken öncelikle ten, saç ve kaş renk tonlarını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Saç ve kaşların renk tonuna göre 1-2 ton daha acık renkler tercih edilmelidir. Kaş ve saç rengiyle birebir uyuşan renk tonlarındaki kaş kalemleri kaşın doğal rengini kaybetmesine, kaşların olduğundan daha koyu renkte gözükmesine ve  karışık bir izlenim uyandırmasıyla beraber ten rengine uyumsuz bir görünüm vermesine de sebebiyet verir.

Kaş kalemi alırken genellikle en çok yapılan hatalardan biriside kaş rengiyle birebir uyuşan renk tonlarının tercih edilmesidir. Bu konuda bizimde sürekli karşılaştığımız ve kullanıcılarında genellikle ortak düşüncesi olan kaşın doğal rengini kaybetmeden yüzümüze ve cildimize en uygun rengi seçerek doğal görünümü bozmadan kaşlara ideal şekli sağlayabilmektir. Ancak hemen hemen herkesin kaşlar için ortak fikri olan bu durumu değerlendirebilmek için kullanılan kaş kalemlerinin renk tonları çok önemli. Bir çoğunluk kaş rengiyle birebir uyuşan renklerdeki kaş kalemlerinin doğal görünüme zarar vermeyeceğini düşünerek ve bunun doğru bir secim olduğuna inanarak kaş kalemi tercihi yapıyor. Oysa bu tamamıyla yanlış bir secim olmakla beraber kaşların doğal görüntüsünü bozar ve istenilen şeklide tam anlamıyla vermez. Verse de göz yorucu karışık koyu renk tonlarının ağırlığıyla uyumsuz bir görüntü ortaya cıklar. Bu nedenle ideal görünümü sağlamak için öğrenmemiz gereken asıl sır, kaş kaleminin renk tonlarında diyebiliriz.

Kaş Kalemi

Evet, kaş kalemi alırken saç ve kaşarın renk tonundan 1-2 ton daha acık renk tonu seçmemizin, ten rengi için ideal olacağından yukarıda bahsettik. O halde bir çoğunluğun merak ettiği bir diğer soruya geçebiliriz. Dudak kalemi veya göz kalemi, kaş kalemi olarak kullanılabilir mi?

Makyaj yaparken bir çoğunluğun genellikle merak ettiği sorulardan birisi olan dudak kaleminin veya göz kaleminin kaş kalemi olarak kullanılabilir olup olmadığıdır. Bu soru için evet, göz veya dudak kalemi kaş kalemi olarak kullanılabilir diyebiliriz. Ancak makyaj malzemelerinin kullanılabilirlik işlevine göre tasarlandığı da unutulmamalıdır. Yani bir kaleme dudak kalemi deniliyorsa dudaklar göz önünde bulundurularak daha yumuşak ve hassas bir biçimde tasarlanır. Aynı şekilde göz kalemi de göz yapısı değerlendirilerek tasarlanır ve piyasaya sürülür.

Eğer bizler dudak veya göz kalemlerini kaş kalemi olarak kullanmayı arzu ediyorsak, elde etmek istediğimiz sonucu tam olarak yakalayamayabiliriz. Dahası kaş kalemleri kaşlara uygun bir şekilde tasarlandığı için daha kalıcı bir işlev görür. Ancak aynı işlev dudak veya göz kalemiyle yapıldığı zaman kaşlara verilen şekil, 24 saat kalıcılık sağlamaz. Tabi, bu kullandığınız marka ile de doğru orantılıdır. Ama kaş kalemleri daha sert ve daha kalıcı bir yapıda olduğu için dudak veya göz kalemlerinden ziyade kaş kalemleri kaşlarda istenilen sonucu elde etmek için her zaman ideal bir secim olmuştur.

Kaş kalemleri, kaş kalemi nedir ve alırken nelere dikkat edilmelidir? Bu soruların yanıtını yukarıda tüm detaylarıyla birlikte verdiğimize göre kaş makyajı ve kaş doldurma hakkında bilmemiz gerekenler nelerdir, gelin birazda bundan söz edelim ne dersiniz? En iyi kaş kalemleri, fiyatları, ten rengine uygun kaş kalemi tonları ve daha fazlasını bu anlatımımızda bulmanız mümkün. Bu nedenle bugün sizler için özenle seçtiğimiz kaş kalemi, kaş doldurma, kaş makyajı ve en iyi kaş kalemleri adlı bu konumuzu detaylı bilgi için sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Kaş Makyajı

Kaş makyajı yaparken ilk olarak kaşın kalınlığını belirlemeliyiz. Ayrıca kaş makyajında asıl önemli olan nokta öncesinde kaşın nasıl alındığı ve kaşa nasıl kavis verildiğidir. Kaşa verilen kavis kaşın şeklini belirlediği için sonrasında kaş kalemi veya kaş farı kullanırken problem yaşamamızı önler. Bu nedenle kaş makyajına başlamadan önce kaşı yüz tipine uygun bir şekilde aldığımızdan emin olmamız gerekiyor. Buraya kadar her şey tam anlamıyla tamamsa kaş makyajına geçilebilir.

Kaş makyajı için tercihe bağlı olarak kaş farı, kaş kalemi veya kaş maskarası kullanılabilir. Saç ve kaş renginin 1-2 ton daha acık tonları kullanılarak kaş makyajına başlanır. Kaş makyajı yapılırken çizimden ziyade boşluklar doldurulur. Kaş makyajında genelikle yapılan hatalardan biriside kalemi bastırarak kaşa yeniden bir şekil kazandırma çabasıdır. Bu tamamen kaşın görünümünü bozar ve doğallığını kaybetmesine sebebiyet verir. Artı bu işlem çok ince ve hassas olduğu için yapılan herhangi bir hatada direk belirginlik gösterebilir. Ayrıca kaşta çizim profesyonellik gerektiren bir işlemdir ve kaş makyajıyla kesinlikle karıştırılmamalıdır. Kaş makyajında gerçekleştirilen işlem, kaşların boşluklarını doldurmak, alımını ve kesimini yapmaktır. Yani kaş makyajında kaş kalemiyle çizim doğru bir seçenek değildir. Peki, kaş doldurma işlemi nasıl yapılır ve dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Kaş Doldurma

En az kaş alımının yüz şekline göre şekillendirilmesi kadar doğru kaş kesimininde uygulanması, kaştaki boşlukları kusursuz bir şekilde doldurabilmek için çok önemli. Kaş kesimi ve şekillendirme işlemleri bittikten sonra kaştaki çarpıcı boşluklar, kaş kalemi yardımıyla çok bastırmadan doldurulmalı. Sonrasında kaşa eşit derecede aynı renk tonunu sağlayabilmek için kalemle tıpkı bir tarak gibi taranmalı. Ayrıca kaş tarağıyla kaşlar taranırken kıl kökünün uzandığı yöne doğru tarayarak, kaşa net bir görünüm sağlanmalı.

Kaş kalemlerini seyrek kaşları doldurmak için, ince kaşları kalınlaştırmak için ve şekli net olmayan kaşlara belirginlik kazandırmak için kullanıyoruz. Buraya kadar kaş kalemini kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalardan bahsettik. Şimdi dilerseniz doğru kaş doldurma işlemi nasıl yapıl yapılır, hep birlikte adım adım inceleyelim. Ne dersiniz?

Kaş kalemi uygulamadan önce kaş fırçasıyla ilk olarak kaşlar fırçalanır. Bu işlem sayesinde kaşlarda birikmiş olan pudra veya fondötenden kurtulmakla beraber kaşın şekli içinde belirginlik kazandırmış oluruz. Kaşın şeklini taşırmamak ve şekilde bozukluk yaşamamak için kaş kalemiyle minik çizikler atarak kaşın şeklini oluşturun. Aynı işlemi doldurmanız gereken diğer kısımlar içinde uygulayın. Daha sonra bu çizikleri küçük darbelerle birleştirerek kaşın şekline netlik kazandırın ve doldurma işlemini hafif boyama yapar gibi tamamlayın. Sonrasında kaş fırçasını tekrardan kullanın ve kıl kökünün yönüne doğru tarama işlemini gerçekleştirin. Uygulanması gereken bu son tarama işlemi, kaşın doğal gözükmesi için ve kalemin her yere homojen bir şekilde eşit derecede yayılması için son derece önemli. Kaş doldurma işleminin ardından uygulanan bu son tarama, kaştaki olası abes görünümün önüne geçerek, daha sade ve  göze daha güzel hitap eden bir görünüm sunar.

En İyi Kaş Kalemi

Kaş kalemleri arasında kaşlara özünde varmış gibi doğal bir görünüm verebilmek için Nars Brow Perfector, bizim size önerebileceğimiz en iyi kaş kalemi diyebiliriz. Öneri listemizin ilk sırasında gelen bu kaş kalemi, birçok ünlü isiminde vazgeçilmezi olmakla beraber kullananlarda da bir nevi bağımlılık yapıyor. Ayrıca istenilen sonucu kolay bir şekilde elde etmeye yardımcı olmanın yanı sıra kaş kalemleri arasında en iyi performansı sağladığı da test edilerek onaylanmıştır ve bu iddialı kaş kalemini kullananlarında geri döşü %95 olumlu yönde olmuştur.

Evet, öneri listemizin ilk ikinci sırasında ise tabi ki birçoğumuzun gözdesi olan Shiseido Natural Eyebrow Pencil, var. Doğal görünümlü muazzam kaşlar yaratan bu kalem, kullanıcının becerisine de bağlı olarak kaş makyajını kolay bir şekilde tamamlamamıza destek olur. Ayrıca sağladığı bu performansın yanı sıra kaşta kalıcılık acısından da son derece başarılı olduğu test edilmiş ve onaylanmıştır. Bu sebepten de size önerebileceğimiz en iyi kaş kalemi, listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Sözünü ettiğimiz bu iki ürün dışında marka önerisinde bulunmak gerekirse bizim size tavsiyemiz; Maybelline New York ve L’oreal Paris ürünlerinden yana olacaktır.

Kaş Kalemi Fiyatları

Ürün kalite kontrolüne göre kaş kalemi fiyatları da değişkenlik gösterir. Örneğin; 9.99 TL tutarında da kaş kalemi almak mümkün 99. 90 TL tutarında da kaş kalemi almak mümkün. Aldığınız ürünün kalıcılığı, suya dayanıklılığı ve performansı gibi faktörler, etiket fiyatını da doğrudan etkiler. Bu nedenle kaş kalemi almadan önce özellikler kısmı mutlaka okunmalı ve kaş kaleminin kimyasal acıdan ne kadar zarar teşkil ettiğini kontrol etmekte fayda var. Ayrıca kaş kalemi fiyatlarını belirleyen en önemli bir diğer özellikte kaş kaleminin kimyasal bir yapıda olup olmadığıdır. Fiyat etiketiyle kaş kaleminin performansı doğru orantılı olduğu için bizim size bu konudaki önerimiz, ürün özellikleri bölümünü mutlaka gözden geçirmeniz üzerine olacaktır.

 

Performansı yüksek olan kaş kalemlerinin fiyat aralıkları 40.90 TL, 49.99 TL, 92.50 TL ve 125.50 TL arasında markasına ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bunun dışında performansı bu standartlara göre daha düşük veya orta derece olan kaş kalemlerinin fiyat aralıkları ise 9.99 TL, 22.50 TL, 25.90 TL ve 35.90 TL arasında özelliklerine göre fiyat etiketleri de değişiklik gösterecektir.

Bugün siz ciltkulis.com okurları için kaş kalemi fiyatları, kaş kalemlerini, kaş doldurma ve makyaj tekniklerini yaptığımız araştırmalara dayanarak anlatıma sunduk. Umarız, hazırlamış bulunduğumuz bu konumuzla sizler içinde verimli bir kaynak oluşturabilmiş ve kaş makyajı üzerine ihtiyacınız olan tekniklere değine bilmişizdir. Bir sonraki anlatımımızda tekrar görüşmek ümidiyle, mutlu ve sağlıcakla kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık