Parfüm Markaları ve Kadın Parfümleri

23.01.2020
119
A+
A-

Parfümün Ham Maddesi Nedir?

Günümüzde en çok kullanılan kozmetik ürünlerinden olan parfümler hoş kokusunun yanı sıra kişiye vermiş olduğu mutlulukla da vazgeçilmez olmaya devam ediyor. Latince kökene dayanan kozmetik ürünü “Par Fumum” isminin türetilmesi ile oluşmuş olup hoş uçucu koku anlamına gelir. Aynı zamanda sentetik ve doğal olmak üzere çeşitleri de vardır. Peki, parfümün ham maddesi nedir?

Parfüm genelde bitki özlerinin karıştırılması ile elde edilerek çok çeşitli ürün haznesine sahiptir. Ayrıca 10 TL gibi fiyatlarda kolaylıkla bulunan parfümlerin binlerce lira karşılığında alınan çeşitleri de mevcuttur. Yapımı basit olmasına karşın içeriğinin zengin olması fiyat artışına neden olurken sentetik parfüm markalarında bu durum aynı değildir. Çünkü sentetik parfüm petrol türevi malzemelerden içine biraz koku katılarak elde edilirken doğal parfümlerde bu durum bitki özlerinin karıştırılması ile elde edilir.

Parfüm fiyatlarının neden bu kadar ucu açık rakamlara tekabül ettiğini merak ediyorsanız cevabı çok basit. Sentetik bazlı parfümler genelde çok ucuzdur çünkü uçucu maddeye sahip petrol türünde malzemelerden üretilir ve maliyeti de doğal olarak düşüktür. Fakat doğal bitki özlerinden yapılan parfümler de durum bu şekilde olmaz ve zor şekil de elde edilen bitki özleri çeşitli işlemlerden sonra parfüm  şişesinde satışa sunulur.  Eğer sizlerde sağlığınızı düşünüyorsanız mutlaka doğal parfüm almaya özen gösterin. Çünkü parfüm deri ile temas ettiğinde kan dolaşımına karışarak %60 oranında kan dolaşım sisteminin içine nüfus eder.

Bugünkü yazımızda her gün en az bir defa kullandığımız parfümleri daha yakından tanımak için sizlerinde merak konusu olan bazı başlıkları araştırdık. Favori parfüm markalarının bir sentezi olan bu yazımızda kalıcı parfümden başlayarak en iyi parfüm, afrodizyak parfüm, en güzel kokan bayan parfümleri, bayan parfüm fiyatları ve daha birçok başlığı bu yazımızda bir araya getirdik. Sizde bu başlıkları inceleyerek kullandığınız parfümün içeriği hakkında daha geniş bir bilgi edinmekle beraber tarzınızı yansıtan başka parfüm markalarını da keşfedebilirsiniz.

Kalıcı Parfüm

Bazı parfümler çok uzun süre kalıcı olurken diğer parfümler de durum aynı olmayarak kısa sürede etkisini kaybediyor. Bu durum kalıcı parfüm yönünden  marka veya doğallık ile ele alınsa da bunun yanında bazı püf noktalar da bu durumu etkiliyor. Parfümün daha uzun süre kalıcı olması için belli noktalarda doğru kullanılması ve temiz cilde uygulanması gerekir. Çünkü parfüm deodorant gibi değildir ve temiz olmayan cilt üzerinde gözeneklerin tıkalı olması nedeni ile çabuk etkisini kaybeder. Unutulmamalıdır ki deodorant teri bastırmak amaçlı kullanılırken, parfüm hoş konunun etrafa yayılması için kullanılır.

Temiz cilde uygulanan parfümün etkisinin daha fazla olmasının nedenini duş sonrası nemlendirici kullanmaya benzetebiliriz. Nasıl ki banyo sonrası nemlendirici sürüldüğünde cilt nemlendiriciyi hapsediyorsa temiz cilt üzerinde parfümde aynı etkiyi yaparak daha uzun süre kalıcılık sağlar. Kalıcı parfüm için bir diğer önemli noktaysa parfümün doğru ve belirli noktalara uygulanması gerektiğidir. Bu bölgeler bileklerin iç kısmı, boyun, ense bölgesi ve kulak arkası olarak bilinir. Çünkü bu bölgelerde vücut ısısı diğer bölgelere göre daha fazladır ve ısının etkisiyle parfüm kalıcı olarak daha uzun süre kalacaktır. Parfüm kalıcılığı parfümün içindeki yağ oranı ile alakalı olduğundan dolayı; mutlaka içeriğini okuyarak alın ve parfümü uyguladıktan sonra elinizle ovmaya çalışmayın. Bu şekilde yaptığınızda kokuyu dağıtarak kalıcılığı da azaltmış olursunuz.

En İyi Parfüm

En iyi parfüm algısı geçmişten günümüz kozmetik dünyasına kadar tartışmalardaki en sıcak konu olarak yerini korumuş ve günümüzde de parfümün içeriği hakkında fazla söz edilmeden sadece kalıcı olup olmadığı üzerine konuşulmuştur. Sizce de en iyi parfüm kalıcılığı yüksek olan parfümler mi?

Bizler bugün en iyi parfüm dendiği zaman akla ilk gelen bazı isimleri sizler için aşağıda dizayn ettik. Eğer sizde henüz favori kokunuzu bulamadıysanız ya da tarzınızı yansıtan o kokuyla bugüne kadar tanışmadıysanız sizler için özenle hazırladığımız bu listeyi incelemenizi tavsiye ederiz.

 • Hermes: 1937’de kurulmuş olan parfüm şirketinin kurucusunun soy ismini alması ile en iyi parfümler arasına giren Hermes, uzak mesafeden dahi hissediliyor olmasıyla ünlü. Sakinleştirici etkisi ile de tanınan bu ünlü parfüm 3.000-5.000 TL civarında piyasaya sürülmektedir.
 • Chanel: Dünyanın en iyi ve en pahalı parfümleri arasında yer alan bu markanın koku yelpazesi 67 çeşit olmakla beraber her kesimden kişinin hayran kaldığı kokular arasında da yer alıyor. Pahalı fiyat etiketi olsa da dünyanın en çok satanlar listesinde yer alarak cezbedici kokusu ile kendine hayran bırakıyor.
 • Caron: Kokusu kadar kendine hayran bırakan bir diğer marka ise estetik şişesi olan Caron parfüm şirketidir. Muazzam kokuların dünyası olan bu şirket 1904 yılında kurulmuş ve 50’ye yakın koku çıkarmıştır. Kendine has seçkin kokusu ile dikkatleri üzerine çektiren bu markanın en belirgin özelliği ise keskin olmasıdır.
 • Annick Goutal: En pahalı ve en iyi parfüm olma özelliği taşıyan Annick Goutal, kaliteli malzemelerden yapılarak alıcısı ile buluşturuluyor. Ünlü bir piyanistten ismini alan ve 55 çeşitten fazla kokuya sahip olan bu markanın piyasası da kokusu kadar popüler.
 • Bakarat: Dünyanın en pahalı markalarından olan ve popüler moda evinin adını alan bu parfüm; cezbedici ve dikkat çeken kokusu ile oldukça tercih edilen bir marka.
 • Joy: Bu parfüm markası 1929’da Jean Patou tarafından üretilerek seçkin yüksek sınıf kadınlar arasında kullanılan parfüm olma özelliğini taşır. Parfüm şişesi yine parfüm kadar dikkat çeken özelliğe sahip olduğu için estetik görüntüsü ile de tercih nedeni oluyor. 70’den fazla koku çeşidi olup aynı zamanda kalıcılığı da fazla olan bu markanın fiyatı da bir hayli yüksek.
 • Clive Christian: Elit kokusu ve hoş estetik şişe görüntüsü ile alıcısını cezbeden bu marka özellikle Birleşik Krallığın favori kokusu olarak da biliniyor. 1999 yılında kurulmuş olan bu markanın şimdiye kadar bilinen 20 kokusu vardır ve bu kokuların kişiye ayrı bir büyülü dünya sunacak kadar etkileyici olduğu da söyleniyor.

Yukarıda kuruluş tarihleri çok eski olsa da günümüz kozmetik dünyasında ilk sıralarda popülerliklerini koruyan bazı parfümlerden bahsettik. Bu parfümlerin hangisinin sizin tarzınızı yansıtacağını elbetteki biz bilemeyiz. Ancak bu parfümlerin piyasaya sürüldüğünden günümüze kadar oldukça ilgi gördüğünü bildirmek isteriz. En iyi parfüm dendiği zaman akla ilk gelen parfümlerden tercihinizi yapmak istiyorsanız bu listedeki koku dünyasını daha yakından tanımanızı tavsiye ederiz.

En İyi Kadın Parfümleri

Birçoğumuz koku dünyasını araştırırken en gözde olan parfümleri de ister istemez merak ediyoruz. İşte bu başlık altında gözde olan bazı parfüm markalarından söz edeceğiz. Eğer sizde en cezbedici kadın parfüm markalarına ilgi duyuyorsanız doğru yerdesiniz diyebiliriz. En iyi kadın parfümlerini kısaca ele alacak olursak:

 • CK Euphoria: Seksi ve aynı zamanda şık parfümler listesinde yer alan CK Euphoria egzotik meyveler ve siyah orkidenin özlerinin karışımından elde edilmiştir. Gizemli ve egzotik hava uyandıran bu parfüm kadın parfümlerinin en iyisi olma özelliğini de taşıyor.
 • Christian Dior J’adore: Türk gülü, Sümbülteber, Arap yasemini ve Comorialı Ylang karışımından elde edilen bu parfümün en belirgin özelliği kadınsı kokuya sahip olmasıdır. Mükemmelin de ötesinde bir kokuya sahip olan Christian Dior J’adore çiçek bahçelerini iliklerinize kadar hissettiren bir etkiye sahip.
 • DKNY Be Delicious: İçeriğinde amerikan elması, salatalık, greyfurt, gül, beyaz amber, manolya, tuberose, menekşe, beyaz muguet, sarı odun ve sedir ağacı bulunan parfümün meyve aroması kokusu herkesi kendine aşık ettirir cinsten. Özgürlüğü çağrıştıran kokunun en önemli özelliği ise sofistik notada olması.
 • Escada Magnetism: Kadının dişiliğini ön plana çıkaran bu kokuda afrodizyak etkileri olduğu için kişiye pozitif bir yük verir. Baştan çıkarıcı etkisi ile tercih edilen bu parfüm güçlü ve kendine güvenen bir imaj oluşturarak piyasada yer alıyor.
 • Chanel Coco Mademoiselle: Zariflik ile birlikte heyecan verici özelliğinin olması yasemin ve gül özlerinin inceliğini yansıtıyor. Hafif, rahat ve iddialı bir koku arayanlar için mükemmel bir seçenek diyebiliriz.
 • Lancome Hypnose: Vanilya büyüsüne kapılmak isteyenler için harika bir seçenek. Çünkü  Kadın parfümlerinde en iyi olma özelliğini barındıran bu parfüm adeta aşk iksiri içeriyor. Akçaağaç ile vanilya birleşiminden elde edilmiş olup günlük kullanım için  ideal bir parfüm.
 • Givency Very Irresistible: Mürdüm eriği, gül ve miskten elde edilen bu parfüm görkemli ve odunsu bir koku isteyenler için adeta biçilmiş kaftan. Unutulmaz ve kalıcı kokusu ile alıcısını cezbeden bu parfüm markası iddialı bir şekilde yeni kokular peşinde.

Bilindik en iyi kadın parfümlerinin bazılarını sizlerle paylaştık. İlginizi çeken veya içeriğini beğendiğiniz parfümleri hassasiyetle hazırladığımız bu listelerden seçebilirsiniz.

Bizler bu yazımızda elimizden geldiğince en kaliteli parfümlerin markalarını sizlerle paylaşmaya özen gösteriyoruz. Elbetteki bu parfümlerin fiyat bakımından oldukça yüksek olduğunun bizlerde farkındayız. Ancak fiyatlardan ziyade bizi parfümün içeriği ve doğallığı ilgilendiriyor. Bu sebeple de size sırf fiyatından dolayı kalitesiz ve güvensiz markaları önermeyi doğru bulmuyoruz. Tabi bizim sizlerle paylaştığımız markaların dışında da içeriği güvenilir parfümler vardır. Ancak bizler bu konuda cildimizin hassasiyetini de hesaba katarak fiyat bakımında pahalı olsa da içerik bakımından da zengin olan parfüm markalarını sizlerle paylaşmak istedik. Bu konuda bizim sizlere tavsiyemiz kullandığınız marka ne olursa olsun ürünün içeriğini ve kalitesini iyi analiz etmenizdir.

Koku dünyasına özel bir ilginiz varsa veya parfüm içeriği ve kalitesi üzerine geniş bir araştırma yaptıysanız yorumlar kısmından bize ulaşarak en iyi kadın parfümleri hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Afrodizyak Parfüm

Afrodizyak parfüm adını; karşı tarafı etkilemek için parfüm içerisinde kullanılan bir maddeden alır. Son derece etkili olan bu parfüm bir dönem için yasaklanmış olsa da yine çok fazla alıcısı olması nedeni ile hafifletilmiş olarak piyasaya sürülmüştür.

Yapılan araştırmalarda unisex parfümlerde daha yoğun şekilde kullanılan afrodizyak parfüm etkisi daha fazladır. Afrodizyak etkili parfüm markalarını Vicente Loopec, Hot Pheromone Parfume,  ManSergio Antonio, Hugo Boss, Diesel olarak sıralayabiliriz. Bu marka parfümlerin fiyat aralığı orta düzeyde olsa da alıcısının beklentisini üs düzeyde karşıladığı için tercih edilmektedir. Afrodizyak parfümler dikkat çeken içeriği ile hem kadın hemde erkeklerin favori parfümü olduğundan dolayı şişe tasarımı da oldukça dikkat çekicidir.

En Güzel Kokan Bayan Parfümleri

Parfümü sadece koku olarak baz aldığımız zaman gelecekten de günümüz kozmetik dünyasında etkisi altında bırakan bir dizine parfüm markası var. Ancak biz bu parfüm markalarını titizlikle araştırıp yine aralarında içeriği bakımından hem en iyisi olanları hemde en güzel kokan bayan parfümlerini sizler için aşağıda dizayn ettik.

Şimdi en güzel kokan bayan parfümleri başlığı altında bu kokuları sırasıyla değerlendirerek olursak:

 • Chanel No 5: 1921 yılında vanilya, gül ve yasemin bileşimiyle ortaya çıkan bu parfüm; en güzel kokan bayan parfümleri arasında iddialı bir yere sahip. Marilyn Monroe’ nun da çok sevdiği bu kokuyu sizlerde çok seveceksiniz.
 • Shalimar By Guerlain: Güçlü kokuya sahip olan bu parfüm markası vanilya, gül ve yasemin gibi parfümlerde en çok tercih edilen kokuların harmanlanması ile elde edilmiştir. Oluşumu 1925’lere kadar uzanan bu parfümün en belirgin özelliği ise çok iyi harmanlanmış bitki özlerinden geliyor olmasıdır.
 • Poison By Christian Dior: Bu parfüm ise Poison, sümbül ve kişniş üçlüsünün harmanlanarak elde edilmesi ile oluşuyor. 1985 yılında piyasaya sürülen bu ürün günümüzde bile genç yaşlı her kadının popüler kokusu olmuş durumda.
 • L’air Du Temps By Nina Ricci: Misk, gül ve sandal ağacının karışımından elde edilen ve çok harika bir kokuya sahip olan bu parfüm, 1948 yılında piyasaya çıkmış ve hala günümüzde popüler olmaya devam ediyor.
 • Classique By Jean Paul Gaultier: Kadınların çiçeksi kokulara olan hayranlığını bilen parfüm firması orkide, armut, gül ve portakal çiçeğinin özlerinden elde ettiği ürünü satışa çıkarmıştır. En iyi kokan bayan parfümleri arasında yer alan bu parfümün kokusu kadar güzel olan bir diğer özelliği ise şişe tasarımıdır.
 • Coco Mademoiselle By Chanel: 2001 yılında piyasada yerini alan ve gül, mandalina, yasemin, vanilya özlerinden elde edilen bu parfüm büyüleyici bir koku haznesine sahiptir.
 • Eau Dynamisante By Clarins: Biberiye, portakal ve limonun harmanlanması ile elde edilen bu kokunun en güzel yanı uzun yıllar hiç bozulmadan özelliğini koruya bilmesidir.
 • Calvin Klein Euphoria: Siyah orkide, maun ağacı ve nar özlerinden elde edilen bu parfümün oluşturduğu egzotik koku; kullanan herkesi kendine hayran bırakıyor.

En güzel kokan bayan parfümleri arasında favori olan markanın diğer parfümlere oranla albenisi de artırıyor. Bizde bunu baz alarak kozmetik dünyada belli bir yer edinmiş o markaların yanı sıra yazımızda en güzel kokan bayan parfümleri üzerine de küçük bir başlık açtık.

Elbetteki kokunun güzelliği görecelidir. Ayrıca o kokunun istenen koku olması da parfümü kaliteli kılan bir gerekçe değildir. Bu sebeple parfüm dünyasını değerlendirirken kokunun kişiye has bir beğeni oluşturmasının yanı sıra içeriğini de iyi analiz etmemiz gerekiyor. Aksi durumda ciltte çeşitli hassasiyetler oluşabilir. Bizler bu sebeple genel beğeni ortalamalarına bakarak bunlar arasında içeriğine ne kadar güvenebileceğimiz parfümleri bu başlık altında toplamaya özen gösterdik. Ancak sizlerinde tercihi bu parfümlerden ise bizim tavsiyemiz ürün temini yapmadan içeriği hakkında hakikatli bir araştırma yapmanız. Belkide tercih ettiğiniz parfümde alerjiniz olan bir bitkinin özleri bulunuyor ve siz bunu ürün içeriği araştırması yapmadan bilemezsiniz. Aynı şekilde bizlerde öyle. Bu sebeple önerdiğimiz parfüm, dünya markası bir parfüm bile olsa içeriğini araştırmak size düşüyor.

Parfüm Markaları

Yazımızın bu kısmına kadar birçok parfüm markalarından söz ettik. Parfüm markaları adlı bu alt başlığımızda ise sizlerle yine çok konuşulan 5 ayrı parfüm markasını paylaşmak isteriz. O parfüm markalarından kısaca söz edecek olursak:

 • Histories de Parfums 1828: Greyfurt ve okaliptüsün tazelik veren etkisi ile piyasaya sürülen bu parfüm kişide serinletici bir etki bırakıyor. Serinletici özelliğiyle popülerlik kazanmış olan bu parfüm tatlı sert kokusuyla alıcısını mutlu ediyor. Parfüm markaları arasında beğenilen ve baharat yönü ile tercih edilen bu parfümün son yıllarda bir hayli popüler olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.
 • Tom Ford Oud Wood: Kış parfümleri arasında baş tacı olan bu marka; gül ve baharat kokusu eşliğinde sıcak bir günü hayal ettiriyor. Günümüzde çokça beğenilen bu parfümün cezbedici kokusu ve güçlü yapısınında tercih nedenlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz.
 • Le Labo Tonka 25: Tonka 25 yeni karışımlar ile kendini görücüye çıkarsa da eski kokusu hala hafızalarda etkisini sürdürüyor. Portakal çiçeği, sedir ve misk özlerinden elde edilen bu parfüm dengeli ve hoş kokusu ile en iyi parfüm markası olma özelliği taşıyor.
 • Louis Vuitton L’lmmensite: Zencefil ve greyfurt aromasının buluştuğu bu parfüm;  odunsu ve doğal bir kokuya sahip olması ile cazibesini artırarak tercih ediliyor.
 • Acqua di Parma Colonia Pura: Bergamot ve portakal özlerinin buluştuğu bu şişe sizin enerjinizi yükselterek daha enerjik olmanızı sağlayacağından emin olabilirsiniz. Parfüm markaları arasında en iyiler ile yarışan bu koku uzun sure kalıcı olmasıyla da popülerliğini sürdürüyor.

En iyi bayan parfümlerinden en kaliteli parfüm markalarına kadar birçok konuya kısa kısa olsa da değinmeye çalıştık. Kozmetik parfüm dünyası sanıldığı kadar üç beş popüler markanın oluşturduğu bir piyasa değildir.

Parfümün kalitesi birbirine rakip şirketlerin marka yaratmasıyla ve o markaların vitrinlerde boy gösterisiyle ölçülemez. Daha düz mantıkla bu konuyu ifade etmek gerekirse bir parfümü kaliteli kılan şişenin tasarımı değildir. Objektif olarak bir parfümün doğallığını, kokusunu ve kalıcılığını değerlendirmek istiyorsak ilk olarak her defasında tekrarladığımız gibi o parfüm markasının içeriğini bilmemiz şart. Koku kozmetik dünyanın çok geniş bir bölümünü kapsar ve bu sebeple sizin tercihiz olan her marka piyasadaki üst düzey markalar olmasalar bile içeriği bakımından kaliteli bir ürün olabilir. Bu sebeple ön yargılardan önce ürünün yapım aşamasını bilmek ve içeriğini doğru kaynaklardan öğrenmek çok önemli.

Kadın Parfümleri

Her kadın güzel kokulu olmak ve etrafında bulunan herkesin bu kokudan hoşnut olmasını ister. Kadın parfüm markaları da bunu çok iyi bildikleri için özellikle çiçeksi dokuda olan kokuları tercih ederek alıcısı ile buluşturur.

Kadınlar için makyaj kadar önemli olan “kadın parfümleri” gün geçtikçe yenisi ile piyasaya çıkıyor olsa da eskisinin büyüleyici etkisini de unutturmuyor. Aslında bakıldığında her kadın için tek koku mevcuttur ve bu kokudan kolay kolay vazgeçemez.

Parfüm tercihi yaparken ten kokumuzla bütünleşen o kokuyu ve dahada önemlisi o kaliteyi yakalamamız çok önemli. Ten kokusuna yakışacak olan kokuyu bulmak için her ne kadar yapması gereken deneme yanılma yaparak kendi parfümün bulmak gibi gözükse de burada duyularımız ve beğenilerimizde büyük rol oynuyor. Örneğin siz daha çok çiçeksi kokulardan hoşlanıyorsunuz ama kullandığınız parfümde baharat özleri daha fazla. Kullandığınız o baharat özlü parfüm markası çok popüler diye sizi hoşlandığınız koku dünyasının dışına taşırarak yanıltabilir. Bu nedenle kendinize has özgün seçimler yapmaya özen göstermenizde fayda var. Yani kısaca ifade etmek gerekirse burada asıl dikkat edilmesi gereken ten uyumuyla beğenilerin doğru orantılı olduğu fikridir.

Kadın parfümleri çok çeşitli ve farlı özellikte olduğundan dolayı son yıllarda sahteleri de çok fazla üretilmeye başladı. Sahte parfümler kişinin cildine zarar verebileceği gibi ten ile temas ettiğinde beklenmeyen kötü kokulara da sebebiyet verebilir. Bu yüzden güvendiğiniz markadan alışveriş yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca her pahalı marka en iyi marka olmadığı için parfümün kalitesini değerlendirirken burada önemli olan piyasa fiyatına göre değil doğallığına ve cildinizle uyumuna bakarak tercih etmenizdir.

En İyi Bayan Parfümleri Denince Aklımıza Gelenler

En iyi bayan parfümleri denince aklımıza ilk gelen bazı bayan parfüm markalarını sizler için araştırdık. Bu markalara maddeler halinde kısaca değinecek olursak:

 • Chanel Coco Mademoiselle: Coco Mademoiselle her kadının hayalindeki kokulardan biri olma özelliği taşıdığı için; çiçeksi ve ayrıca asil bir koku olma özelliği de taşıyor. Buram buram şıklığın dans ettiği bu parfümün tek bir fısı bile günlerce kalıcı olarak sizi mutlu edebilecek kadar iddialı diyebiliriz.
 • Christian Dior Addict 2: Fresh ve ferahlatıcı etkisi olan bu parfümün en iyi bayan parfümleri arasındaki yeri bir başka. Özelikle yaz parfümleri arasında kullanılan bu kokunun en belirgin özelliği çiçek kokusunun daha yoğun şekilde olmasıdır. Ayrıca uygun fiyatlı olması da tercih edilmesindeki seçenekler arasında diyebiliriz.
 • Giorgio Armani Sí: Kadınsı koku arıyorsanız bu parfüm tam size göre. Çünkü özel günlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu kokunun en belirgin özelliği misk ve meyve tadında olmasıdır.  Çekici ve aynı zamanda egzotik bir yapıya sahip olan bu parfümün kalıcılığı da oldukça yüksek.
 • Elle YSL: En iyi bayan parfüm olma özelliği taşıyan bu parfüm, günlük kullanım için ideal bir marka olması kadınları cezbediyor. Şişe tasarımı hoş olmasa da kokusu bu görüntüyü unutturacak kadar güçlü bir etkiye sahip.

En güzel bayan parfümleri

Günümüzde güzelinde ötesinde kokan muhteşem diyebileceğimiz bazı parfüm markalarının da olduğunu inkar edemeyiz. Birçok kadının tutkusu haline gelmiş bu markalara hazır konumuz kadın parfümleri üzerineyken kısaca değinmek isteriz. Şimdi bu parfümleri kısaca kaleme alacak olursak:

 • Toll Siesta: Kadınların en çok tercih ettiği parfüm kokuları hiç şüphesiz çiçeksi kokular olduğu için  bu markanın kokusu tam olarak bu beklentiyi karşılıyor. Oldukça şık ve gösterişli şişesi olan parfümün en önemli özelliği ise en güzel bayan parfümleri arasında yer alıyor olması. Parfüm şişesi 100 ml olacak şekilde hazırlanmış olup frezya, gül ve siyah üzüm kokularının eşsiz ahengi çerçevesinde birleştirilmiştir. Sadeliği seven bayanların hayır diyemeyeceği bu kokunun iddialı olduğu kadar cezbedici bir potansiyelinin de olduğunu söyleyebiliriz.
 • Trillion Lady EDP: Kendinizi eğer havalı ve enerji dolu hissetmek istiyorsanız aradığınız parfüm hiç şüphesiz Trillion Lady EDP diyebiliriz. En belirgin özelliği hoş kokusu kadar dikkat çeken bir yapıya sahip olması. Tabi bu özelliği de ister istemez parfümün albenisini artırıyor. 
 • TOLL Cocomat EDP: Şık davetlerin en çok tercih edilen kokularından olan bu parfüm, en etkili ve en güzel bayan parfümleri arasında yer alıyor. Etkili kokusu ile dikkatleri üzerine çeken bu marka Hindistan cevizi kokusundan da yararlandığı için bu etkiyi ikiye katlıyor.

Bayan parfüm fiyatları

Bayan parfüm fiyatları içeriği ve markası ile çok farklılık gösterdiği için piyasada parfümlerin çok farklı fiyat etiketlerini görebilirsiniz. Çünkü fiyatlar genel olarak alıcının seçtiği modele göre belirlenir.

Bayan parfüm fiyatları genel olarak 35 TL ile başlayarak içeriği ve miktarına göre 5.000 TL’ye kadar çıkabilir. Eğer kimyasal maddeler şişenin içinde yoğun ise fiyatı daha düşük olacağı için parfüm alırken dikkat edilmesi gerekiyor. Aksi halde sahte veya alerjik reaksiyon göstereceğiniz parfümler cildinize zarar verebilir.

Bugün siz okurlarımız için kadın Parfümleri üzerine kalıcı parfüm, en iyi bayan parfümleri ve afrodizyak parfüm gibi birçok konuya ayrı ayrı değindik. Tabi bunu yaparken de sizlerle paylaştığımız parfüm markalarının içeriğine de değinmeyi ihmal etmedik. Umarız parfüm üzerine yapmış olduğumuz bu anlatımla kokunun büyülü dünyasını merak eden siz okurlarımız içinde faydalı olabilmişizdir. Tabi aynı şekilde en iyi erkek parfüm markaları üzerine de bir paylaşımda bulunmuştuk. Erkek parfümleri hakkında soruları olan arkadaşlarımız için o anlatımımızı da tüm içtenliğimizle tavsiye ederiz, şimdilik hoş çakalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık