Yüz Estetiği, Yüz Gerdirme Bandı ve Yüz Gerdirme Fiyatları

28.08.2020
26
A+
A-

Yüz Estetiği

İnsan yüzü, dış etkenlere veya yaşlanmaya bağlı olarak çeşitli cilt  deformasyonlarına uğrar. Buda cilt dokusunda çeşitli bozulmalara yol açabilir. Bu bozulmalar kırışma, sarkma ve cilt yapısında sönme olarak kendini gösterir. Bu belirtilerle birlikte bir kısmımız artık çok geç dediğimiz gençleştirme kremlerine başlarken bir kısmımız içinde artık yüz estetiğini gündeme getirme vakti gelmiştir.

Günümüzde yüz estetiği özellikle de kadınlar için bir nevi psikolojik rahatlama merkezi gibi gözükse de aslında yanık izleri gibi gerçekten derin hasarlara maruz kalmışlar için mucizeler yaratıyor. Yüzümüzde doğuştan ya da sonrasında meydana gelen cilt bozuklukları gibi durumlar herkeste aynı olmasa da genelde kişinin ruh halini derinden etkileyebiliyor. Bizde bu nedenle bugünkü konumuzu yüz estetiği üzerine dizayn ettik. Yüz gerdirme ameliyatı, ameliyatsız yüz gerdirme, yüz gerdirme bandı, yüz gerdirme ameliyatı olanlar ve yüz gerdirme fiyatları gibi yine sizlerin ilgi alanı olan birçok konuyu yüz estetiği başlığı altında bir araya getirdik.

Evet, bazen ciddi bir cilt bozukluğumuz olmasa da hafif kırışıklıklar ya da sarkmalar kişinin kendisini kötü hissetmesine neden olabiliyor. Dahası öz güven eksikliği gibi bir takım problemlerinde doğmasına sebep oluyor da diyebiliriz. Bu sebeple yüz gerdirme operasyonları bu tip durumlarda kişinin ihtiyaç duyduğu güzelliği ve cildi o kişiye sunduğundan dolayı son yıllarda bir hayli tercih edilerek, cilt üzerine yapılan estetik ameliyatların oldukça rağbet görmesini sağlıyor.

Bütün yüzün canlanması hatta yenilenmesi için uygulanan bu işlemde sadece yüz bölgesine estetik uygulanmaz, aynı zamanda boyun derisindeki sarkıklar da toparlanır. Tabi gerek görülürse çene altı yağları içinde küçük bir estetik operasyon uygulanarak daha genç ve hoş yüz hatlarına sahip olunması sağlanır.  Ayrıca yüz estetiği için uygulanan yüz germe ameliyatları mini, orta ve tam yüz germe ameliyatı olarak üç gruba ayrılır.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı da diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi cerrahi işlem ile yapılır. Fakat kesi yerleri sanıldığı gibi dışarıdan bakıldığında belli olmaz ve genel olarak ayrıntısı fazladır. Yani göz kenarı, yanaklar, çene veya boyun şeklide incelenerek cerrahın uygun gördüğü şekilde operasyona geçilir.

Yüz germe ameliyatında amaç; yüzün destek dokusu olarak bilinen bölgeyi güçlendirmek olduğu için fazla olan deri alınır. Yüz estetiğin de genel anestezi uygulanarak plastik cerrah eşliğinde ameliyat yapılır. Peki, yüz germe ameliyatı ne kadar sürer?

Yüz gerdirme ameliyatları yaklaşık olarak 2 ile 3 saat arasında yapılarak işlemin niteliğine göre farklılık gösterir. Ameliyatsız yapılan yüz germe operasyonunda ise bu süre 60 ile 80 dakika arasında kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu sürecin farklılık göstermesinin nedeni ise yüzün geniş bir alan olması ve hangi bölgeye ne işlem uygulanacağı kişiden kişiye değişiklik göstermesidir.

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe son yılların popüler estetik işlemlerinden biri olduğu için ameliyat olmadan yapılan yüz estetiği şekline verilen isimdir.

Ameliyatsız yüz germe cerrahi bir operasyon olmadığı için kişi daha rahat ve korkusuz şekilde istediği işlemleri yaptırarak hayalindeki yüz hatlarına kavuşur. Ameliyatsız yüz germe için PDO ipleri kullanılarak uygulama yapılır ve PDO ipleri uygulaması da yine Ultra Matrix Uygulaması, Örümcek Ağı Uygulaması , Altın Üçgen, Ulthera, Scarlet, U-Therapy gibi teknikler kullanılarak uygulanır.

Yüz Gerdirme

Yüz gerdirme ameliyatı için başvurduğunuz estetik veya plastik cerrahı ilk olarak sizi muayene ederek yüz için fotoğraflarınızı çekecektir. Ardından tekrar görüşmek üzere ameliyat günü için randevu verilir ve sonrasında operasyona geçilir.

Yüz germe ameliyatını yaptırmak istemeyenler ameliyatsız yüz germe uygulamasını ağrısız acısız deneyebilirler. Fakat estetik operasyonlar ameliyatsız şekilde yapıldığında kısa süre de bozulduğu için ameliyatlı yüz germe yaptırmanız sizin için daha kalıcı olacaktır.

Yüz Gerdirme Bandı

Yüz gerdirme bandı ameliyatsız yüz gerdirme için kullanılan doğal ve aynı zamanda kalıcılığı uzun süren estetik bir medikal ürünüdür. Bu medikal ürünün amacı ise yüz bölgesindeki kaslara basınç uygulayarak istenilen doğal olan estetik sonuca daha hızlı ulaşmamıza yardımcı olmaktır.

Yüz gerdirme bandını medikal ürün satan mağazalarda bulabileceğiniz gibi internet üzerinden de  sipariş verebilirsiniz. Kullanımı son derece kolay olan bu ürünün yan etkisi olmadığı için uzun süreli kullanımlarda sorun teşkil etmez.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Olanlar

Yüz gerdirme ameliyatı olanlar halinden memnun olsalar da çok nadirde olsa ameliyatın tekrar etme olasılığı bu kişilerin  huzursuz olmalarına neden oluyor. Fakat bu durum %5’lik gibi ufak rakamlara tekabül ettiği için güvendiğiniz ve deneyimli cerrahlara bu operasyonu yaptırınız.

Yüz gerdirme ameliyatı olanlar en çok dikişlerden rahatsız olduklarından dolayı dikişler konusunda hassas davranarak bu sürecin ne kadar uzun süreceğini merak ediyor. Merak edenler için ise dikişler yaklaşık olarak 5 ile 7 gün arasında alınır ve kadın hastalar bu sürecin sonunda makyaj yapmaya başlayabilir.

Yüz Gerdirme Fiyatları

Gevşemiş ve sarkmış cildin toparlanması aslında uzun süreli cerrahi işlem olduğu için fiyatı da ameliyatsız yüz gerdirmeye göre biraz daha fazladır. Çünkü ameliyatsız yapılan yüz estetikleri kalıcı olmadıkları için neredeyse her yıl tekrar edilmesi gerekiyor. Oysaki cerrahi yapılan yüz estetikleri uzun ömürlü olup yaklaşık 7 ile 10 yıl arasında bozulmadan kalabiliyor. Ameliyatsız yüz gerdirme fiyatı yapılacak işleme göre farklılık gösterse de genelde 1.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Ameliyat ile yapılan yüz gerdirme fiyatı ise genel olarak 8.000 ile 12.000 TL arasında farklılık göstermektedir.

Yüz estetiği, yüz gerdirme ameliyatı ve yüz gerdirme fiyatları hakkında yapmış oluğumuz araştırmalar neticesinde edindiğimiz bilgileri küçük çaplıda olsa bu yazımızda sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız, sizler içinde doyurucu bir anlatım çıkarmışızdır. Bir sonraki konumuzda tekrar görüşmek ümidiyle, esen kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık